Kocurek czy Koteczka?

Wielokrotnie spotykamy się z tym pytaniem , na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda z płci ma swoje wady i zalety, jednak należy podkreślić , że po zabiegu sterylizacji żadna nie jest kłopotliwa w życiu codziennym. Każdy kociak jest inny i ma swoją własną osobowość. Warto przed zakupem porozmawiać z hodowcą aby dowiedzieć się o temperamencie danego kociaka i jego predyspozycjach. Dobrze socjalizowany maluch, niezależnie od płci doskonale odnajdzie się w życiu rodzinnym.

Kocurek – zazwyczaj brytyjskie chłopaki są bardziej przymilne i skore do zabaw niż ich miotowe siostry. Kocurek bardzo często bez specjalnego zaproszenia wskakuje na kolanka i przyjemnym mruczeniem adoruje swoich właścicieli .Chłopcy tej rasy są również nieco bardziej aktywni niż koteczki. Mają też większą odporność na stres i nowe sytuację . Jako koty dorosłe osiągają wagę od 5 nawet do 10 kg, dzięki czemu mają bardzo dostojny i majestatyczny wygląd.

Koteczka – jak każda kobieta ma swoje wymagania. Nierzadko na jej względy trzeba sobie zapracować, a przymilność kotki przychodzi z czasem. Nie jest to oczywiście regułą i bywają dziewczynki, które równie mocno domagają się pieszczot co kocurki. Jako kociaki , koteczki lubią się bawić, choć często są większymi indywidualistkami niż kocurki. Kotka brytyjska w życiu dorosłym osiąga wagę od 4 do 6 kg i choć nie jest tak dostojna jak kocur to jej elegancja i wdzięk potrafi zauroczyć nie jednego.

error: Content is protected !!