Kot brytyjski w rodzinie.

Życie z kotem brytyjskim jest bardzo satysfakcjonujące, ponieważ te koty są znane ze swojego łagodnego temperamentu, towarzyskości i urody – czy tak jest naprawdę? 😉

Koty brytyjskie są znane z łagodnego charakteru. Są zazwyczaj bardzo ciekawe świata, ale jednocześnie bardziej spokojne niż niektóre inne rasy.

Z reguły koty brytyjskie łatwo dostosowują się do zmian w otoczeniu, szczególnie gdy były dobrze socjalizowane w hodowli. Powinny być przyjazne wobec nowych osób i innych zwierząt o ile w ich życiu nie zawitał stres związany z rzeczami, na które nie miały wpływu. Więcej o ich podstawowych potrzebach podczas pierwszysch dni w nowum domu » TUTAJ«.

Kociaki brytyjskie bardzo szybko tworzą silne więzi z opiekunami i chętnie spędzają czas w ich towarzystwie. Często będą śledzić właściciela po domu i angażować się w wszelkie codzienne czynności.  Są łagodne i tolerancyjne, co sprawia, że są idealnymi zwierzętami domowymi.

Pielęgnacja kota brytyjskiego jest niezwykle łatwa. Więcej o pielęgnacji kota brytyjskiego znajdziesz »TUTAJ«.

 

4

Choć są raczej spokojne, brytyjskie koty potrzebują aktywności i zabawy. Dostarczyć im należy wiele różnorodnych zabawek, a także czasu na wspólne zabawy. Trzeba jednak pamiętać, że koty brytyjskie zachowują instynkty łowieckie, co oznacza, że zabawa polega na polowaniu. Wędki, piłeczki z piórkami są świetnym pomysłem.

Koty brytyjskie są zazwyczaj zdrowe, ale tak jak każdy żywy organizm mogą zapadać na różne choroby. Jednak zdrowa dieta i aktywność fizyczna i brak stresu, który bardzo źle wpływa na kocie zdrowie pomagają utrzymać je w dobrej kondycji. Więcej na temat zdrowia kotów brytyjskich znajdziesz »TUTAJ«.

 

Pamiętaj, że każdy kot jest jednostką, a indywidualne cechy mogą się różnić nawet w obrębie tej samej rasy. Jednak ogólnie rzecz biorąc, życie z kotem brytyjskim jest często pełne radości, spokoju i ciepłej więzi.

 

tekst: ⓒ Ewa Kochalska
error: Content is protected !!